Terapia Funkcji Poznawczych
Koncentrację uwagi
Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i szybkość reakcji, eliminowanie zbędnych bodźców, zapamiętywania szczegółów, koncentrowanie uwagi na jednym lub wielu elementach przez możliwie długi czas.
Pamięć
Ćwiczenia z zakresu mnemotechnik służące zapamiętywaniu informacji, słów, obrazów i twarzy. Doskonalenie mechanizmów angażowania obu półkul mózgowych i przekazywania informacji z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej.
Funkcje wykonawcze
Poprawa zdolności logicznego myślenia, myślenia wielotorowego i abstrakcyjnego, działań arytmetycznych wykonywanych w sposób intuicyjny, umiejętności analizowania, planowania i porównywania.
Koordynację
Doskonalenie umiejętności łączenia funkcji postrzegania, analizowania i rozumienia z wykonywaniem określonych czynności - poprawa zdolności manualnych, pisania, posługiwania się różnymi urządzeniami.
Efektywne czytanie
Kształcenie umiejętności syntetyzowania bodźców wzrokowych, selekcji odczytywanych treści, przyspieszenie tempa odczytywania informacji przy jednoczesnym ich zrozumieniu i zapamiętaniu.
Pole widzenia
Treningi ruchów sakadowych (skokowych) oczu dla osób z zaburzoną zdolnością penetracji wzrokowej pola widzenia, poprawiające spostrzegawczość, refleks oraz zwiększające kąt widzenia.
Trening funkcji poznawczych - nasza oferta
Rehabilitacja i profilaktyka zaburzeń funkcji poznawczych z wykorzystaniem tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi terapeutycznych, w tym metody RehaCom.
Trening funkcji poznawczych z wykorzystaniem systemu RehaCom oraz innych, specjalistycznych programów i narzędzi terapeutycznych, ukierunkowane na eliminowanie problemów szkolnych.
Nowoczesna i skuteczna
Terapia metodą RehaCom
Czym jest metoda RehaCom ?
Metodą, którą wykorzystujemy w terapii funkcji poznawczych i neurorehabilitacji, jest system RehaCom. Metoda ta jest rezultatem wieloletniej interdyscyplinarnej współpracy psychologów, neurologów i inżynierów z Magdeburga, którzy od 1986 r stale rozwijają i udoskonalają techniki komputerowe stosowane w reedukacji czynności poznawczych i ruchowych.
Liczne badania kliniczne potwierdzają skuteczność systemu RehaCom, jego skuteczność została również potwierdzona w Warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii. System ten jest z powodzeniem stosowany od ponad 20 lat w wielu instytucjach medycznych i psychologicznych na całym świecie.
Jak działa program?
Rehacom posiada 8 modułów oceny wstępnej, umożliwiających weryfikację stanu początkowego osoby trenującej. Moduły posiadają fazę ćwiczeń pozwalającą na zapoznanie się z określonym sposobem pracy oraz fazę oceny właściwej, dostarczającej informacji o stanie osoby trenującej. Znormalizowane wyniki ukazują poziom deficytu najważniejszych funkcji poznawczych. Analiza wyników wskazuje również moduły treningowe, będące najlepszą terapeutyczną odpowiedzią na zakres i głębokość deficytów.
System dysponuje 28 modułami treningowymi wspierającymi efektywny trening najważniejszych funkcji poznawczych. Moduły te posiadają wbudowany mechanizm autoadaptacji poziomów trudności, dzięki czemu zapewniony jest komfort treningu oraz odpowiedni poziom motywacji osoby trenującej. Dodatkowo system daje terapeucie możliwość modyfikowania wszelkich parametrów celem dopasowania treningu do indywidualnych możliwości osoby trenującej.
Dodatkowa funkcjonalność:
RehaCom zapewnia dostęp do raportów i analiz dzięki którym terapeuta może szczegółowo analizować stan i postępy osób trenujących. Raporty te pozwalają również skutecznie reagować na kluczowe momenty pojawiające się w trakcie procesu treningowego (zmęczenie, frustracja itp.) i wprowadzać modyfikacje celem zapewnienia maksymalnego komfortu ćwiczeń i efektywności podejmowanych działań terapeutycznych.
Rehacom wspiera również efektywną rehabilitację mgły mózgowej, będącej jednym z najczęstszych skutków przechorowania COVID-19. Mgła mózgowa to termin określający szereg objawów i dolegliwości poznawczych, takich jak zaburzenia pamięci, koncentracji czy też dezorientacja. W związku z powszechnym występowaniem objawów mgły mózgowej u ozdrowieńców COVID-19, rehabilitacja procesów poznawczych jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji kardiologicznej i pulmonologicznej.
Zalety systemu Rehacom:
- Przejrzysta, modułowa struktura określonych procedur treningowych;
- Czytelna interakcja między terapeutą, pacjentem i komputerem;
- Autoadaptacja poziomu trudności zadań i ćwiczeń do określonych możliwości pacjenta;
- Skuteczna, motywująca pacjenta informacja na temat postępów w treningu;
- Możliwości śledzenia, zapisywania i wnikliwego analizowania postępów terapii.
Ceny i pakiety treningowe
Pojedyncza sesja
Pakiet 10 sesji
Cena pakietu to 1100zł.
Pakiet 20 sesji
Cena pakietu to 2000zł.
*Zasady korzystania z pakietów terapeutycznych znajdują się w regulaminie.